“Bizimkiler” dizisi,


       1987’den 1993’e kadar   TRT 1’de,

       1993’den 1999’a kadar   Star TV’de,

       1999’dan 2002’ye kadar  Show TV’de

14 yıl, kesintisiz olarak Türk televizyonlarında yayınlanmış, birkaç istisna dışında, yayınlandığı günlerin hep birincisi olmuş, izleyicinin en beğendiği, en çok ve en uzun süreyle izlediği dizi olma rekorunu elinde tutmuştur. Bu özellikleriyle, dizi, şimdiye kadar 50–60 dakikalık 465 bölüm olarak gerçekleştirilmiştir.

Dizinin yapımcısı Bugay Film Yapım Reklamcılık Ltd.Şti, TV dizisi yapımcılığı alanında Türkiye’nin en başta gelen firmasıdır. Firmanın kurucusu Umur Bugay, dizinin senaryo yazarlığını ve dramaturgluğunu da yapmıştır. Umur Bugay, mizah yazarlığındaki ve Türk sinemasındaki birikimini Bugay Yapım altında “Bizimkiler” dizisine aktarmıştır. Dizinin araştırma ve öyküleme çalışmaları 8 kişilik yazarlar grubu tarafından yapılmış; senaryo yazımı Umur Bugay ve Sulhi Dölek; yönetmenliğini 459. bölüme kadar Yalçın Yelence, 460. bölümden itibaren Erkavim Yıldırım yapmıştır.

Dizinin özgün müzikleri, Türkiye’de modern folklorik müziğin ustası sayılan Arif Erkin tarafından hazırlanmıştır.

Böylesi bir yaratıcı kadronun özenli çalışmasıyla ortaya çıkan “Bizimkiler” yayınlanmaya başladığı 1987 yılından beri yazarlar, yapımcılar, gazeteler, televizyonlar ve halk jürileri v.b. tarafından “en sevilen” dizi seçilerek ödüllendirilmiştir.


ESER
Umur Bugay
YAZANLAR
Umur Bugay
Fuat Örer
Elvan Pektaş Deniz
Sulhi Dölek
Ferda Aydar
Asaf Köksal
Serdar Bordanacı
SENARYO
Umur Bugay
Sulhi Dölek
YÖNETMEN
Erkavim Yıldırım,Yalçın Yelence
Müzik:Arif Erkin
SANAT DANIŞMANI
Bengi Bugay
GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ
Çetin Çevan
YAPIM
Bugay Film Yapım-Reklamcılık